Perkant metalo lakštus ar jų gaminius, svarbiais aspektais tampa jų dydis ir forma. Tam, jog metalas atitiktų užsakovo keliamus reikalavimus, jis pjaustomas, karpomas tol, kol įgauna reikalingą formą. Turint omenyje tai, kad metalas yra gan tvirta, sunkiai į dalis dalijama medžiaga, naudojamos specialios metalo pjovimo staklės bei kiti įrankiai.

UAB „Aplameta“ siekia atsakingai bei patikimai tiekti savo klientams aukščiausios kokybės metalo apdirbimo įrangą ir būtinus įrankius, eksploatacines priemones, remonto paslaugas. Platus produktų asortimentas užtikrina gausų pasirinkimą net išskirtiniais atvejais, aukštą tiekiamų paslaugų kokybę, laiku gaunamus gaminius.

Metalo pjovimo staklės

Frezos ir jų komplektai

Frezomis vadinami specialūs pjovimo įrankiai, skirti darbui su kietu ar minkštu medžiu, taip pat metalu. Dirbant su freza, galima daryti metalo išpjovas, ertmes, griovelius bei atlikti daugelį kitų darbų. Šis įrankis padeda darbus atlikti greitai ir tiksliai – pasirinkus tinkamą mechanizmą, medžiagai suteikiamas norimas profilis su įvairiais dekoratyviniais išlinkimais.

Frezavimo būdu galima frezuoti kontūrus, gręžti, sriegti, gilinti plėsti, ištekinti ar suformuoti įvairius metalinių detalių paviršius. Tai gali būti plokšti, cilindriniai ar kūginiai bei įvairūs nelinijiniai arba nuožulnūs detalių paviršiai, tiesūs, sraigtiniai grioveliai, krumpliaračių krumpliai, štampų kontūrai, reljefiniai paviršiai ir panašiai.

Profesionali freza, skirta metalo apdirbimui, įprastai pasižymi dideliu paviršiaus kietumu ir glotnumu, gali atlaikyti ekstremalias apkrovas net esant sudėtingoms sąlygoms, tokioms kaip per gilus gręžimas, gręžimas be tepimo ar be aušinimo.

Metalo pjovimo staklės

Mechanizuotas procesas

Įprastai metalinių ruošinių pjovimas susideda iš dviejų dalių: kai pjaunant rankiniu ar mašininiu būdu nuo metalinio paviršiaus pašalinamos drožlės ar pjuvenos, ir kai metalas be drožlių padalinamas į dalis. Mašinos ir staklės metalo pjovimui suteikia galimybes ne tik padalinti metalinius lakštus į dalis, bet ir drožti, tekinti, sriegti, gręžti bei frezuoti metalą.

Metalinių lakštų pjovimas nepašalinant drožlių yra laikomas jo kirtimu ir karpymu. Toks pjovimas atliekamas naudojant daugiafunkcinius iškirtimo-karpymo įrengimus, giljotinines žirkles, giljotinas, hidraulines pramušimo mašinas, presus arba kampų iškirtimo stakles. Šios mechanizuotos pjovimo staklės itin dideliu tikslumu kerpa plieną bei kitas medžiagas. Preciziškai tikslūs pjūviai atliekami daugybę kartų per minutę. Pažangios staklės skirtos tiek plono, tiek storo lakštinio metalo pjovimui.

Daugiausiai išplitęs yra mechaninis pjovimas juostiniais pjūklais, frezomis. Gamybos procesuose metalinių lakštų pjaustymui, profilinių bei kitokių ruošinių iš skirtingų metalų ar jų lydinių ruošimui plačiai naudojamos universalios arba specializuotos paskirties staklės. Mechaninis procesas turi daug privalumų, bet esama ir trūkumų, galinčių pakenkti galutiniam rezultatui. Dirbant su nekokybiška įranga metalo pjovimas yra neproduktyvus, o pjovimo įrankis greitai susidėvi. Be to, kai kuriais atvejais iš metalinio paviršiaus sudėtingo kontūro figūrą išpjauti itin sudėtinga, tad grįžtama prie rankomis valdomų metalinių paviršių apdirbimo įrenginių. Tokių nesėkmių ir ilgesnio darbo laiko, gamybos proceso gaišimo pavyks išvengti pasirinkus kokybiškas stakles.

UAB „Aplameta“ siūlo platų metalui pjaustyti skirtų įrenginių pasirinkimą, jų paleidimą, garantinį ir pogarantinį staklių aptarnavimą. Esant gedimams taip pat teikiame kliento įrengimų, patikrinimo, remonto, atsarginių dalių bei eksploatacinių medžiagų pristatymo paslaugas.

Metalo pjovimo staklės